Bankbin
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳
bankbin
۲۲ بهمن ۱۳۸۹

کارت های بانک کشاورزی

کـــــشاورز کارت:

براساس رسالت وماموریت اصلی بانک کشاورزی، ازاین نوع کارت برای ارتقا و رشد فرهنگ بانکداری الکترونیکی در جامعه کشاورزان و روستائیان کشور این کارت طراحی شده است. ضمنا کشاورزان و دامداران کشور به منظور سهولت در دریافت وجوه حاصل از فروش محصولات خود (گندم ، چای و …) به دولت از این کارت استفاده نمایند.

راهنمای استفاده از کشاورز کارت:

الف ) روش استفاده از دستگاه خودپرداز

کارت را از طرف فلش روبروی آن در داخل کارت خوان دستگاه (محفظه ورود کارت بالای دستگاه )قرار دهید به طوری که دستگاه کارت را به داخل بکشد .
گزینه های انتخاب زبان بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود . زبان فارسی را انتخاب نمایید.
با ظاهر شدن گزینه «لطفاً شماره شخصی خود را وارد نمایید» رمز خود را وارد کنید .(دقت فرمایید رمز اشتباه وارد با فشار دادن کلید مجاور هر گزینه ، آن گزینه فعال خواهد شد .
جهت دریافت پول، گزینه(دریافت وجه) را فشار داده سپس در مرحله بعد مبلغ مورد نظر را از طریق کلید مجاور انتخاب نمائید ؛کارت خود را برداشته و سپس وجه و رسید را از دستگاه دریافت نمائید.
تذکر
برای استفاده از سایر گزینه ها در شکل شماره ۴ می توانید جهت راهنمایی به شعب مهر بانک
کشاورزی مراجعه نمایید .
وجه نقد ارائه شده توسط خودپرداز باید در مدت ۵ ثانیه برداشته شود .در غیر اینصورت برای حفظ منافع شما وجه به داخل دستگاه بر می گردد که با اطلاع دادن به شعبه وجه مورد نظر که از حساب شما کسر شده است به حساب شما واریز خواهد شد .
رمز کارت را به خوبی به خاطر بسپارید .
از نوشتن رمز کارت بر روی کارت خودداری فرمایید .
از افشای رمز خود نزد دیگران جدداً خودداری نمایید .
چنانچه به هر دلیل کارت توسط دستگاه ضبط شد .برای رفع مشکل سریعاً به شعبه مربوطه مراجعه کنید .
در صورت فراموش شدن رمز برای تقاضای رمز مجدد به شعب مهر بانک کشاورزی مراجعه نمایید .
در صورت مفقود شدن و مسدود شدن کارت ، مراتب را سریعاً به نزدیک ترین شعبه مهر بانک کشاورزی اطلاع دهید .
دستگاه خودپرداز قادر به پرداخت ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در هر ۲۴ ساعت در ۵ نوبت خواهد بود .
مبلغ درخواستی باید ضریبی از ۱۰٫۰۰۰ ریال و از ۴۰۰٫۰۰۰ ریال بیشتر نباشد .
در صورت درخواست مبلغ بیش از ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال با مراجعه به یکی از شعب مهر بانک کشاورزی و استفاده از دستگاه pinpad باجه مبلغ درخواستی خود را دریافت دارید .
ب) روش استفاده از پایانه های فروش (P.O.S)
با مراجعه با مراکز خرید و فروشگاههای رنجیره ای سراسر کشور بدون حمل و پرداخت وجه نقد با استفاده از کشاورز کارت ،کالا یا خدمات مورد نظر خود را خریداری نماید
مراحل خرید
دارنده محترم کشاورز کارت ،برای خرید الکترونیکی مراحل زیر را با هماهنگی فروشگاه انجام دهید
قسمت مغناطیسی کارت خود را در شیار کارت خوان که در سمت راست دستگاه می باشد قرار داده و آنرا به سمت پایین بکشید
پس از عبور دادن کارت مغناطیسی از شکاف کارت خوان دو پیام در صفحه نمایش نمایان می شود
بین دو گزینه خرید (شماره ۱)و مانده کارت (شماره ۲) گزینه خرید (شماره ۱) را انتخاب و کلید سبز را فشار دهید
رمز خود را وارد نموده ، کلید سبز را فشار دهید سپس مبلغ خرید یا صورتحساب خود را وارد نموده و مجدداً کلید سبز را فشار دهید
- پس از برقراری ارتباط با مرکز و کسر از حساب کارت معادل مبلغ خرید کالا ، رسید مربوط به مشتری را دریافت نمایید

امکانات و مزایای کشاورز کارت

صدور رایگان کشاورز کارت برای افراد واجد شرایط
امکان تعریف حساب پشتیبان (سپرده کوتاه مدت ) و پرداخت سود روز شمار
امکان بهره برداری از امکانات ATM، POS، بانکهای عضو شتاب و شعب الکترونیکی مهر
قابل استفاده در تمامی شعب مهر و سنتی بانک کشاورزی
امکان پرداخت قبوض آب ، برق ، تلفن ، تلفن همراه ، گاز و …(برای استانهایی که امکان را برقرار کرده اند )
امکان انتقال وجه از کشاورز کارت به سایر کارتها با استفاده از شماره کارت از طریق خودپرداز های بانکهای عضو شتاب و تهیه صورتحساب
امکان واریز آنی به حساب کشاورز کارت از هر نقطه از ایران بصورت دسته ای و انفرادی
امکان اتصال به حسابهای قرض الحسنه پس انداز مهر ، قرض الحسنه جاری مهر ، سپرده کوتاه مدت مهر ، قرض الحسنه ویژه کشاورزی مهر
استفاده از سیستم بانکی در خارج از کشور (بحرین ، کویت و قطر)عضو سوئیچ بین المللی شتاب
امکان تهیه گزارش نقدینگی ازحسابهای مربوط به فرآیند خرید و پرداخت یارانه محصولات کشاورزی
جلوگیری از ازدحام و شلوغی در شعب و صرفه جویی در وقت مشتریان و کاهش مراجعه به شعب
صرفه جویی های کلان اقتصادی – اجتماعی (جلوگیری از اتلاف وقت ، کاهش هزینه های عملیات بانکی ، کاهش ترافیک ، کاهش آلودگی و …)
ایجاد و توسعه فرهنگ بانکداری الکترونیکی در بین تولید کنندگان ،کشاورزان و دامداران
امکان مدیریت حسابها در سراسر کشور بصورت لحظه ای


مهــــــــــر کارت:

سیستم مهر با استفاده از شبکه مخابراتی ماهواره ای (vsat) ، بخشی از خدمات بانکداری مدرن را ارائه می نماید. درتمامی شعب تحت پوشش مهر،کلیه عملیات بانکی به صورت لحظه ای(online) انجام می شود.

انواع خدمات مهر به شرح زیر است :

۱-جاری مهر :
این حساب مانند سایر حسابهای جاری رایج سیستم بانکی در ایران است . بخشی از خدمات متمایز آن با جاری معمولی به شرح زیر است :
•    وصول فوری چک جاری مهر از هر شعبه مهر بدون مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب .
•    واریز لحظه ای وبرداشت آنی از حساب .
•    انتقال فوری از یک حساب مهر به حساب دیگر مهر در شعب سراسر کشور .
•    ارتباط حساب سپرده کوتاه مدت مهر با حساب جاری مهر به عنوان پشتیبان درمواقع کسرموجودی حساب جاری
۲- تخصیص رمز CVV2 جهت دستیابی به خدمات خرید اینترنتی :
بااستفاده ازاین رمزمی توان ازطریق اینترنت، خدماتی ازقبیل : خریداینترنتی ( کتاب، لوازم خانگی و … ) ، کمکهای نقدی خیرخواهانه ومددجویی به سازمان بهزیستی و سایرموسسات ذی ربط، ثبت نام دانشگاه وپرداخت شهریه، پرداخت قبوض آب ، برق و… ، رزرو بلیط(اتوبوس، قطار، هواپیما و … ) انجام داد. دارندگان مهرکارت بانک کشاورزی بامراجعه به هریک ازشعب دارای سیستم مهر می توانند رمز CVV2 را دریافت نمایند.
نکته ۱: بعضی ازسرویس دهندگان این سیستم (cvv2) ازرمزسه رقمی وبعضی از رمز چهاررقمی استفاده می کنند. بنابراین پس ازدریافت رمز چهار رقمی ازشعبه، برای سیستمهایی که ازرمزسه رقمی استفاده می کنند ازشماره اول رمزاستفاده نشود. بعنوان مثال رمز چهار رقمی ۱۸۸۲ به رمز سه رقمی ۸۸۲ تبدیل می شود.
نکته ۲: برای ارایه رمزکارت به سیستم ، ازرمز دوم ( رمزاینترنتی که همان رمز۶ تا۱۲رقمی است) استفاده شود. همان رمزی که برای پرداخت قبوض آب وبرق … استفاده می شود.
نکته ۳: درفیلد تاریخ انقضا، برای سال عدد ۹۹ و برای ماه عدد ۱۲ ثبت گردد.

۳- حسابهای قرض الحسنه پس انداز (پس اندازعادی – پس اندازویژه کشاورزی)

۴- حسابهای سپرده سرمایه گذاری (کوتاه مدت – کوتاه مدت ویژه – بلندمدت ۴،۳،۲،۱و۵ ساله)

۵-مهر کارت به عنوان کارت برداشت (کارت مغناطیسی ) :
با مراجعه به هر یک از شعب ویا سایر مراکزی که دارای دستگاههای پذیرنده کارت (pin pad ) هستند ، برداشت ویا واریز به حساب بدون استفاده از دسته چک وبا کارت مهرامکان پذیر است .

۶- مهر کارت به عنوان کیف پول الکترونیک( کارت هوشمند ) :
در فروشگاهها ومراکز خدماتی که مجهز به دستگاه pos هستند عملیات پرداخت وجوه کالاهای خریداری شده، با استفاده از مهر کارت انجام می شود . مضافااینکه بااستفاده ازقسمت chip طلایی رنگ کارت (قسمت هوشمندکارت) می تواندرکلیه شعب مهرازطریق حساب متصل به این قسمت کارت وبه صورت offline عملیات دریافت وپرداخت انجام داد.

کارت ملی جوان:
این کارت براساس تفاهم‌نامه منعقده فی مابین بانک و سازمان ملی جوانان برای جوانانی که درسنین ۱۵ الی ۲۹ سال قراردارند،درنظر گرفته شده است. کارت ملی جوان نیزمانند سایرکارتهای مهردارای دو بخش مغناطیسی و هوشمنداست. این کارت علاوه برویژگی های عمومی برشمرده، دارای ویژگی های خاصی نیز هست که سازمان ملی جوانان و بخش خصوصی با نظارت بانک، آنها را به دارندگان اعطا می‌کند.
ویژگی ها: تخفیف در خرید کتاب، بلیط‌های مختلف مراکز فرهنگی و … .

ایران کارت:
مقررات و شرایط ایران کارت
•    ایران کارت ابزار مخصوصی است که بانک کشاورزی ایران براساس استاندارد و اصول فنی خاص و رعایت مسائل ایمنی به نام بانوان متقاضی با رعایت مقررات صادر و تحویل نماید.
•    حساب ایران کارت به صورت یکی از حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، سپرده قرض‌الحسنه جاری و سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز برای کلیه بانوان که دارای اهلیت قانونی هستند و همچنین اتباع خارجی که دارای گذرنامه و پروانه اقامت معتبر باشند (منحصراً سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز)، براساس ضوابط و شرایط اینگونه حساب‌ها افتتاح می‌شود.
•    ایران کارت بانک کشاورزی شامل دو بخش مغناطیسی و هوشمند است، همچنین شماره شناسایی فردی (رمز چهاررقمی) هر دو بخش در موقع تحویل یکسان است.
•    دارنده کارت می‌تواند شماره شناسایی فردی بخش مغناطیسی خود را از طریق pin pad و دستگاه خودپرداز و بخش هوشمند را از طریق pin pad در شعبه تغییر دهد.
•    با توجه به اینکه با استفاده از رمز کارت امکان ارتباط الکترونیکی به منظور استفاده از خدمات ایران کارت برقرار می‌شود از افشاء نمودن، نگهداری رمز کارت در یک محل و نوشتن رمز بر روی کارت و همچنین واگذاری کارت خود با سایر اشخاص اکیداً خودداری شود، در غیر این‌صورت مسئولیتی متوجه بانک نخواهد بود.
•    کلیه وجوهی که در پاکت‌های مربوط توسط مشتری به دستگاه خودپرداز داده می‌شود، پس از تایید درستی مبلغ سپرده شده به دستگاه جزء موجودی حساب مشتری است و بانک ملزم به منظور نمودن آن به حساب تعیین شده است البته وجوه دارای ضایعات قابل قبول نیست و همچنین در صورت مغایرت بین وجوه داخل پاکت و مبلغ وارد شده، بانک موجودی پاکت را به حساب مشتری واریز می‌نماید.
•    در صورت ورود مکرر ۳ مرتبه رمز به صورت اشتباه، کارت غیرفعال می‌شود و توسط دستگاه خودپرداز ضبط می‌شود.
•    هرگونه مسئولیتی در قبال خسارات و زیان‌هایی که در خلال فاصله زمانی بین مفقود شدن یا به سرقت رفتن و اعلام مراتب به بانک متوجه دارنده کارت شود به عهده بانک نخواهد بود.
•    اسناد و دفاتر و گزارش‌های رایانه‌ای بانک در مقابل دارنده کارت سند و دلیل معتبر خواهد بود.
•    اگر بانک تحت هر عنوان اشتباهاً وجوه یا اقلامی به حساب کارت منظور کند، صاحب حساب به بانک اختیار می‌دهد راساً و مستقلاً و بدون انجام تشریفات اداری و قضایی در رفع اشتباه و برگشت از حساب دارنده ایران کارت اقدام نماید.
•    در مواردی که ایران کارت بنا به دلایلی از قبیل تاخوردگی، مجاورت در میدان مغناطیسی، حرارت و … یا از بین رفتن اطلاعات روی کارت، غیرقابل استفاده شود. حسب درخواست مشتری، بانک با اخذ هزینه نسبت به تعویض آن اقدام می‌نماید.

مزایای ایران کارت

•    کارت مربوط به بانوان
•    دارای دو بخش مغناطیسی و هوشمند است .
•    امکان انجام عملیات واریز،برداشت وانتقال وجه ودریافت مانده و صورت‌حساب از دستگاه‌های خودپرداز بانک کشاورزی
•    امکان انجام عملیات دریافت وجه و دریافت مانده از دستگاه‌های خودپرداز بانک‌های عضو طرح شتاب
•    امکان انجام عملیات در پایانه‌های فروش اختصاصی بانک کشاورزی و بانک‌های عضو طرح شتاب و کلیه دستگاههای خودپرداز بانکهای فعال در کشور بحرین منصوبه در مراکز خدماتی و فروشگاه‌ها ( بیش از ۸۰۰۰ دستگاه پایانه فروش )
•    امکان انجام عملیات خرید بصورت online و offline .
•    امکان واریز وجه به حسابهای مهر از طریق دستگاه خودپرداز بانک (Depository)

مهر کارت نوجوان:
مقررات و شرایط مهرکارت نوجوان
۱٫    مهرکارت نوجوان ابزار مخصوصی است که بانک کشاورزی ایران براساس استاندارد و اصول فنی خاص و رعایت مسائل ایمنی به نام متقاضیان نوجوان بین سنین ۱۱ تا ۱۵ سال با رعایت مقررات صادر و تحویل ولی/ قیم می‌نماید.
۲٫    حساب مهرکارت نوجوان به صورت یکی از حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، سپرده قرض‌الحسنه جاری و سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز برای کلیه نوجوانان بین سنین ۱۱ تا ۱۵ سال که دارای اهلیت قانونی تمتع هستند و همچنین اتباع خارجی که دارای گذرنامه و پروانه اقامت معتبر باشند، (منحصراً سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز) براساس ضوابط و شرایط اینگونه حساب‌ها افتتاح می‌شود.
۳٫    مهرکارت نوجوان صادره بانک کشاورزی شامل دو بخش مغناطیسی و هوشمند است، همچنین شماره شناسایی فردی (رمز چهار رقمی) هر دو بخش در موقع تحویل یکسان است.
۴٫    دارنده کارت می‌تواند شماره شناسایی فردی بخش مغناطیسی خود را از طریق pin pad و دستگاه خودپرداز و بخش هوشمند را از طریق pin pad در شعبه تغییر دهد.
۵٫    با توجه به اینکه با استفاده از رمز کارت امکان ارتباط الکترونیکی به منظور استفاده از خدمات مهر کارت نوجوان برقرار می‌شود از افشاء نمودن، نگهداری رمز و کارت در یک محل و نوشتن رمز بر روی کارت و همچنین واگذاری کارت خود با سایر اشخاص اکیداً خودداری شود، در غیر این‌صورت مسئولیتی متوجه بانک نخواهد بود.
۶٫    برای مهرکارت نوجوان امکان ۵ مرتبه برداشت هر بار به مبلغ ۰۰۰/۵۰ ریال از دستگاه‌های خودپرداز و خرید به صورت offline و حداکثر مبلغ ۰۰۰/۱۰۰ ریال از طریق قسمت هوشمند در نظر گرفته شده است و بانک حق تعیین و تغییر تعداد عملیات روزانه و یا برقراری محدودیت پرداخت به وسیله کارت را برای خود محفوظ می‌دارد.
۷٫    کلیه وجوهی که در پاکت‌های مربوط توسط مشتری به دستگاه خودپرداز داده می‌شود، پس از تایید درستی مبلغ سپرده شده به دستگاه جزء موجودی حساب مشتری است و بانک ملزم به منظور نمودن آن به حساب تعیین شده است البته وجوه دارای ضایعات قابل قبول نیست و همچنین در صورت مغایرت بین وجوه داخل پاکت و مبلغ وارد شده، بانک موجودی پاکت را به حساب مشتری واریز می‌نماید.
۸٫    در صورت ورود مکرر ۳ مرتبه رمز به صورت اشتباه، کارت غیرفعال می‌شود و توسط دستگاه خودپرداز ضبط می‌شود.
۹٫    هرگونه مسئولیتی در قبال خسارات و زیان‌هایی که در خلال فاصله زمانی بین مفقود شدن یا به سرقت رفتن کارت و اعلام مراتب به بانک متوجه دارنده مهر کارت نوجوان شود به عهده بانک نخواهد بود.
۱۰٫    اسناد و دفاتر و گزارش‌های رایانه‌ای بانک در مقابل دارنده کارت سند و دلیل معتبر خواهد بود.
۱۱٫    اگر بانک تحت هر عنوان اشتباهاً وجوه یا اقلامی به حساب کارت منظور کند، صاحب حساب به بانک اختیار می‌دهد راسا و مستقلاً و بدون انجام تشریفات اداری و قضایی در رفع اشتباه و برگشت از حساب دارنده مهرکارت نوجوان اقدام نماید.
۱۲٫    در مواردی که کارت بنا به دلایلی از قبیل تاخوردگی، مجاورت در میدان مغناطیسی، حرارت و … یا از بین رفتن اطلاعات روی کارت، غیرقابل استفاده شود. حسب درخواست مشتری، بانک با اخذ هزینه نسبت به تعویض آن اقدام می‌نماید.
۱۳٫    برای حساب‌های سپرده قرض‌الحسنه جاری که مرتبط به مهر کارت نوجوان می باشد، امکان صدور دسته چک وجود ندارد.

مزایای مهرکارت نوجوان
۱٫    نوجوانان۱۱ الی ۱۵ ساله واجد شرایط دریافت کارت می‌باشند .
۲٫    دارای دو بخش مغناطیسی و هوشمند است .
۳٫    امکان برداشت از دستگاه‌های خودپرداز طی ۵ مرحله ۵۰/۰۰۰ ریالی و جمعاً ۲۵۰/۰۰۰ ریال روزانه
۴٫    امکان انجام عملیات خرید بصورت Offline از بخش هوشمند کارت حداکثر به مبلغ ۱۰۰/۰۰۰ ریال روزانه
۵٫    امکان انجام عملیات در پایانه‌های فروش اختصاصی بانک کشاورزی و بانک‌های عضو طرح شتاب و کلیه دستگاههای خودپرداز بانکهای فعال در کشور بحرین منصوبه در مراکز خدماتی و فروشگاه‌ها ( بیش از ۸۰۰۰ دستگاه پایانه فروش )
۶٫    امکان انجام عملیات واریز،برداشت وانتقال وجه ودریافت مانده و صورت‌حساب از دستگاه‌های خودپرداز بانک کشاورزی
۷٫    امکان انجام عملیات دریافت وجه و مانده از دستگاه‌های خودپرداز بانک‌های عضو طرح شتاب و کلیه دستگاههای خودپرداز بانکهای فعال در کشور بحرین ( بیش از ۱۵۰۰ دستگاه خودپرداز )

  • Share on Facebook
  • Share on twitter
  • Share on Google Plus
bankbin
مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. حسن

    اگر کسی رمز کارت خود را فراموش کند و نیاز مبرم و فوری به برداشت از حساب خود هم داشته باشد چکار باید بکند؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

bankbin

اخبار ارز Bankbin

اقتصادی Bankbin

بانک bankbin

“بانک سپه” برای چهارمین سال عامل “خرید تضمینی گندم” شد

"بانک سپه" برای چهارمین سال عامل "خرید تضمینی گندم" شد   مدير و سخنگوي پروژه خريد تضميني گندم و برنج بانک...

بانک بين bankbin